ul. Konopnickiej 6/2 Poznań
gabinet@ego-psychoterapia.pl
Magdalena Nalaskowska: 881 037 907 / Maria Napierała: 733 537 577
Close
Magdalena Nalaskowska: 881 037 907 / Maria Napierała: 733 537 577 gabinet@ego-psychoterapia.pl

Psychoterapia w Instytucie Psychoterapii EGO

Jest wiele podejść psychoterapeutycznych. W Instytucie Psychoterapii Ego prowadzimy psychoterapię w dwóch najstarszych i jednocześnie najbardziej cenionych nurtach psychoterapeutycznych (psychodynamicznym i poznawczo-behawioralnym). Te dwa podejścia psychoterapeutyczne mają także najbardziej udokumentowaną skuteczność w leczeniu problemów natury psychologicznej.

Podejście psychodynamiczne i poznawczo-behawioralne znacznie się od siebie różnią, zarówno w kwestii założeń teoretycznych, sposobu prowadzenia terapii jak i zakładanych celów. Dzięki tej różnorodności nasza oferta jest skierowana do szerokiej grupy pacjentów. Jeśli nie wiecie Państwo, który rodzaj terapii będzie dla Was odpowiedni, wystarczy umówić się na konsultację. Podczas konsultacji psychoterapeuta zapozna się z Państwa problemem i oczekiwaniami oraz będzie mógł zaproponować odpowiedni rodzaj psychoterapii.

Fotolia_143383426_Subscription_XXL123

Psychoterapia uznaną metodą leczenia

Eric Kandel, noblista i badacz mózgu powiedział, że: „Psychoterapia jest biologicznym leczeniem, terapią mózgu. Powoduje trwałe, dające się zlokalizować zmiany w naszym mózgu”. Psychoterapia to uznana metoda leczenia, która ma na celu przyniesienie ulgi w cierpieniu psychicznym (czasem także fizycznym). Jest to proces, którego zadaniem jest dokonanie u pacjenta zmiany sposobu myślenia, przeżywania czy zachowania, które wywołują cierpienie. Celem psychoterapii jest modyfikacja wpływu wcześniejszych doświadczeń, które zatrzymały możliwości rozwojowe i potencjał danego człowieka. Badania naukowe potwierdzają skuteczność psychoterapii jako alternatywy lub procesu wspierającego dla farmakoterapii. W Instytucie Psychoterapii Ego integrujemy pomoc zarówno psychoterapeutyczną jak i farmakologiczną.

Zapewniamy skuteczną i kompleksową pomoc

Niekiedy objaw jest tak nasilony, że utrudnia rozwiązanie problemu. W takich sytuacjach może wskazane być, aby psychoterapię z farmakoterapią. W Instytucie Psychoterapii EGO wszyscy nasi specjaliści współpracują z lekarzami psychiatrami, aby właśnie w takich sytuacjach zapewnić kompleksową pomoc pacjentom.

Każdy z naszych specjalistów przed podjęciem decyzji o prowadzeniu psychoterapii danego pacjenta, prowadzi z nim kilka spotkań konsultacyjnych. Służą one zapoznaniu się z problemem pacjenta i jego oczekiwaniami. Jeśli problem w opinii psychoterapeuty wymaga odmiennego podejścia, kieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

Wszyscy psychoterapeuci pracujący w Instytucie Psychoetarpii EGO korzystają ze stałej superwizji , nieustannie zwiększają swoje kompetencje, a w swojej pracy kierują się zasadami etycznymi zawodu psychologa i psychoterapeuty.

Jakimi problemami się zajmujemy?

  • zaburzenia osobowości
  • zaburzenia odżywiania
  • uzależnienia
  • zaburzenia nerwicowe
  • zaburzenia lękowe
  • zaburzenia afektywne
  • zaburzenia seksualne
Magdalena Nalaskowska
telefon: 881 037 907
Maria Napierała
telefon: 785 532 454
Ego Instytut Psychoterapii
ul. Konopnickiej 6/2 Poznań
F